1. Úvod
  2. /
  3. Spa
  4. /
  5. Spa procedury

Spa procedury

Pojem wellness, obvykle spojovaný s lázeňstvím, znamená primárně cestu k souladu duše a těla – tedy zdravý životní styl vedoucí k fyzickému i psychickému zdraví. Slovo spa ve významu “lázně” bývá pak odvozováno od lázeňského města Spå v Belgii, případně z latinského Sanus Per Aqua – zdraví vodou.

Jak rčení napovídá, blahodárné účinky vody na fyzické i psychické zdraví znali už starověcí Římané proslulí svým přínosem medicíně. Vodoléčba však na dlouhou dobu upadla v zapomnění. Až přírodní léčitel Vinzenz Priessnitz a duchovní Sebastian Kneipp v 19. století znovuobjevili blahodárné účinky hydroterapie a doplnili je o vlastní poznatky. Priessnitzovy zábaly a Kneippovo polévání i chození vodou se stalo známé po celém světě a dodnes se používá k prevenci a léčení akutních i chronických obtíží.

V dnešní uspěchané a přetechnizované době je čím dál důležitější umět si najít čas na sebe a na relaxaci. Jedním z nejvhodnějších nástrojů k tomuto účelu je bez pochyby domácí spa, které vám v klidu vašeho domova pomůže uvolnit mysl a zregenerovat tělo po náročném dni.

Dokážeme vám vytvořit plnohodnotné domácí lázně jak ve speciálně vyčleněném prostoru, tak i na několika málo metrech čtverečních vaší koupelny. Vše závisí jen na vašich možnostech a přáních. Při navrhování spa klademe velký důraz nejen na technologickou, ale i estetickou stránku. Vedle promyšlených a na pohled krásných spa produktů, k nimž patří různé druhy sprch, parní kabiny, sauny či vířivky, pečlivě dbáme i na výběr barevnosti, obkladových materiálů, osvětlení a doplňků. Protože jedině v příjemném prostoru bude vaše relaxace plnohodnotná.